Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Asla Yememeniz Gereken Yiyecekler

6 ay önce
3.599 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Bazı ürünlerin sağlığımız için gerçekten tehlikeli olduğunu ve bazılarının da sağlıklı oldukları için bize iyi geldiğini biliyoruz. Ancak bu konu o kadar basit değildir ve en çok öne çıkarılan ve popüler gıdaların bazıları aslında zararlı olabilir. Bu 10 tehlikeli yiyeceği kendinizin ve ailenizin sağlığı için asla yemeyin.

“Konsantre değil” veya “% 100 saf” meyve suyu etiketlerini görseniz bile, bunların sizi kandırmasına izin vermeyin. Meyve suları, farklı meyvelerden sıkıldıktan sonra, ambalajlanmadan önce bir yıla kadar bekletilebilecekleri büyük vakumlu depolarda tutulur! Ve o zamana kadar, meyve suyu tüm lezzetini yitirmiş olur. Bu yüzden üreticiler ürüne tekrar meyvemsi tadı vermek için yapay tatlandırıcılar eklemek zorundadırlar.
Çoğu durumda mısır gevreği rafine karbonhidrat ve şeker içerir. Etiketi, yağ içermediğini ve tam tahıl olduğunu garanti etse bile, malzeme listesini kontrol edin. Muhtemelen ürünün şeker dolu olduğunu göreceksiniz.

Yaygın inanca rağmen, çoğu yoğurt probiyotik bakteriler içermez çünkü pastörize etme işlemi tüm bu mikroorganizmaları öldürür.

Tüketildiklerinde trans yağlar yüksek kolesterole, felce, kalp hastalıklarına ve hatta kansere neden olabilirler. Dondurma ayrıca şeker, yapay aromalar ve sentetik koruyucular içerir. Ve eğer dondurma pembe, mor veya kırmızı renklerde ise, büyük olasılıkla, koşnil özü veya karmin gibi kötü alerjik reaksiyonlara neden olabilecek katkı maddeleriyle renklendirilmiş demektir.

Patlamış mısırda da genetiği değiştirilmiş bazı bileşenlerin yanı sıra tatlandırıcı kimyasallar ve katkı maddeleri de vardır. Bu, kalp krizi, sindirim sorunları, alerjiler, deri döküntüleri ve solunum problemleri gibi sağlık sorunlarına yol açar ve bu iç karartıcı liste uzar gider. Dahası, patlamış mısır son derece kalorilidir.

Reklam
Kullanıcı
Kanalda toplam 492 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.